INKUBATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

OBIEKT: AKADEMICKI

LOKALIZACJA: WROCŁAW

INWESTOR: UNIWERSYTET EKONOMICZNY

PROJEKT: 2018

POWIERZCHNIA: 1 606 m2

KUBATURA: 7 587 m3

Monotonna kubiczna bryła istniejącego budynku została podwyższona poprzez attykę, która „załamuje” się narożnikach dodając dynamizmu i nowoczesności elewacji.
Projekt zakładał przebudowę i przystosowanie budynku „O” Uniwersytetu Ekonomicznego do potrzeb nowoczesnej instytucji promującej i wspomagającej przedsiębiorczość młodych osób: studentów i absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego.
Budynek został ocieplony, a elewacje zostały obłożone aluminiowymi, kubicznymi kasetami w kolorze jasnym szarym.
Dynamizmu dodaje pochylenie części kaset w różnych kierunkach oraz pod różnym kątem, które stworzą efekt rozproszenia spotęgowany światłocieniem.
Przebudowa obiektu zakłada stworzenie atrakcyjnej ogólnodostępnej przestrzeni co-workingowej na parterze, zarówno dla użytkowników obiektu jak i dla osób z zewnątrz.
Parter został zaaranżowany jako otwarta przestrzeń, która oprócz miejsc do pracy indywidualnej oraz zespołowej, posiada przestrzenie do spotkań i odpoczynku dostosowane do indywidualnych potrzeb.
Na 1 i 2 piętrze znajdować się będą komfortowe biura oraz sale do organizacji konferencji, szkoleń, prezentacji, spotkań formalnych oraz nieformalnych z klientem.
Oprócz części biurowej w obiekcie będą także przestrzenie wypoczynkowe oraz strefa eat&meet, które pozwolą na bardziej wydajną pracę oraz wymianę doświadczeń użytkowników.
Rzut przyziemia budynku.